Doberman Cinsi Köpeklerinin Yaşam Koşulları

Doberman Cinsi Köpeklerinin Yaşam Koşulları

Doberman köpek cinsleri zayıf görünüşleri ardında çok güçlü yapıları vardır. Ayrıca halk  en çok korkulan köpekler arasında yer alır. Bu yanlış bir düşüncedir eğitime uyumlu köpekler arasında olan alman çoban köpekleri kadar eğitime uyumlu bir köpektir. Aynı zamanda  bekçilik özellikleri de alman çoban köpeklerinden daha iyidir.

Doberman köpekleri evde en iyi beslenen köpeklerdir. Bunun sebebi olarak tüysüz olmalarıdır. Fazlasıyla hareketli köpekler arasındadır. Bundan dolayı  evde beslenen doberman cinsi köpekler günde 2 saat yürüyüşe çıkartılmalıdır. Yurt dışında yapılan eğitim programlarına Belçika ve Alman kurtları aynı zamanda dobermanların da katıldığı görülmektedir. Bunun gibi eğitimlere katılması dobermanların eğitime ne kadar uyumlu olduklarını gösterir.

Bunun dışında dobermanlar tam bir koruyucu köpeklerden dir. Sahibine zarar geleceğini hissettiği taktirde koruma içgüdüsüyle saldırıya geçer. Doberman cinsi köpekler kahverengi, siyah ve mavidir. Erkek dobermanların boyları erkeklerde 57-62 cm dişilerde ise 52-57 cm dir. Erkeklerde ağırlık 28-37 dişilerde ise 26-33 kg dir.

doberman hastalıkları

Dobermanların en bilinir hastalıklarından  bir tanesi olan hastalık mide dönmesidir. Bu hastalığa neden olan durumlar fazla yemek yedirilmesi ve yemekten sonra oyunlar oynanması neden olur. Mide dönmesi ciddi durumlara çıkarsa ölüme kadar yol açar. Bundan dolayı köpeğimize aşırın yemek yedirmemeliyiz. Yemekten sonrada sindirmesi için yürüyüşe çıkarmalıyız.

Doberman Köpekler Nasıl Eğitilmelidir

https://www.patibilgi.com/w

Her hayvanda olduğu gibi dobermanlarımızın da eğitimine küçükten başlamalıyız. Eğitime ne kadar uyumlu olup olmadığını gözlemlemeliyiz. Daha sonra eğimlerimize olumlu yanıt veriyor ise onları ödüllendirmeliyiz. Eğer olumsuz hareketler yapıyor ise kızmalıyız. Unutmayalım ki kızmanın boyutu asla şiddete dayanmamalıdır.

Dobermanlar  Bakıcılarına Saldırır Mı?

Dobermanlar salgırgan yapılarıyla bilenen  bir köpek olup aslında tam tersi küçüklükten eğitim verilirse sahibine asla saldırmayacak bir köpek cinsidir. Bunun yanı sıra sahibini korur ona zarar gelmesini engeller.

Dobermanların Yaşam Alanları Nasıl Olmalıdır?

https://www.patibilgi.com/w

Soğuğa dayanıklı olarak bilinseler de tüysüz olmalarından dolayı çok dışarı bırakılmamalıdır. Tüysüz olmalarından dolayı evde rahatlıkla bakılır. Enerjilerini atmalarını için yürüyüş yapmalarını  sağlamalısınız.

Dobermanlara nasıl bakılır ?

Dobermanların tırnakları kısa olmalıdır. tarama istekleri yoktur. Tüy dökme mevsimletrinde ölü tüyler alınmalıdır. Yılda 9 ile 10 arası doğururlar ortalama da 12-13 sene yaşarlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*