Köpeğinizle Seyahat

Köpek sahibiyseniz ve tatil zamanınız geldiyse yapılacaklar listesi bir hayli kabarıktır. Köpek sahiplerinin çoğu, araba sahibi ise tatillerine köpekleriyle çıkmayı tercih ederler. Uzun zaman sizden ayrı olan köpeğinizin mutsuz olma olasılığı çok fazladır. Bu sebeple uzun tatillerinizde köpeğinizi yanınıza almanız sağlıklı olacaktır.

Bu yolculuklar sırasında ihtiyacınız olabilecek belli ürünler bulunmaktadır. Köpeğinizin büyüklüğüne ve huyuna göre taşıma şekliniz farklı olabilir. Büyük ırk bir köpeği taşırken kafese koymak biraz daha zor olacaktır. Küçük ırk köpeğinizi alışkanlıklarına göre kafes de ya da arka koltukta taşıyabilirsiniz.

Arabanız için alabileceğiniz malzemelerden biri arka koltuğunuz ya da ön koltuğunuz için araba örtüsüdür. Bu örtülerin birçok çeşidi bulunmaktadır. Genellikle koltukta rahatlıkla kullanılabilmesi için koltuk başlarına geçirebileceğiniz lastik kısımları bulunur. Köpeğinizin tüylerinin tamamı bu örtüyle temas edeceği için arabanızın temizliği çok daha kolay olacaktır. Arka koltuğun tümünü kapladığı için köpeğiniz alt kısımlara inmeye çalışmayacaktır. Böylece yolculuğunuz daha huzurlu ve güvenli olacaktır.

Köpeğinizin araç içinde seyahatini güvenli hale getirebilmek için özel olarak üretilmiş emniyet kemeri bağlantıları bulunmaktadır. Neredeyse tüm tasmalara uygun olan bu bağlantılar herhangi bir tehlike durumunda köpeğinizin sabit kalabilmesini kolaylaştırır. Köpeğinizin tasmasına taktığınız aparatın diğer ucunu emniyet kemeri bağlantısına takmanız bu işlem için yeterlidir.

Arabanızın bagajı uygun şartlardaysa köpeğinizin seyahati orda da tamamlanabilir. Büyük bagajlar için büyük taşıma çantaları mevcuttur. Taşıma çantasının içerisine koymak istemeseniz bagajlar için koruma tellerini tercih edebilirsiniz. Bagajla arka koltuğu ayıran bu ayraçlar seyahatinizi kolaylaştıracaktır.

Köpeğinizin yoldaki en büyük ihtiyaçlarından biri sudur. Hazneli seyahat sulukları köpeklerinizin yolda su ihtiyacını karşılamak için kullanılan ürünlerdir.

Seyahate alışık köpekler genellikle yol esnasında neler olacağını bildikleri için oturup manzarayı izlerler. İlk tecrübelerinde heyecanlanan köpekler korkabilir, heyecanlanabilir ve ortalığı karıştıracak hareketler yapabilir. Bu malzemeler en düşük seviyede stres yaşaması için de gereklidir. Köpeğinizin sevdiği bir oyuncağını yanına koyabilir, verdiğiniz molalarda onu arabadan çıkarıp sevebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*