Köpek Kıyafetleri Seçimi

kopek-kıyafetleri-almak

Köpek kıyafetleri seçerken sizlerde küçük dostunuzun rahat edebileceği kıyafet seçmek oldukça önemlidir. Hazır pazarda kıyafet seçmek için birbirinden farklı modeller mevcuttur. Bu yazımızda köpekleriniz için kıyafet seçerken yardımcı olmak amacı ile hazırlanmıştır.

Seçim Yaparken Kumaşa Dikkat Edin

Pamuk, tül,örme gibi yüksek kalite kumaşlardan ve ipliklerden imal edilmiş kıyafetler seçin. Sentetik ve polyester içeren kıyafetler dostunuzu rahatsız edecektir. Tüm kıyafetler kaliteli kumaşlardan imal edilmesi gün boyu içinde olacağı için büyük önem taşımaktadır.

kopek-giysileri-nasil-secilir

 

Kullanım amacına uygun olarak kumaş seçimi de bu noktada oldukça önemlidir. Onu soğuktan korumak için seçim yapacaksanız polar ceket iyi bir seçim olacaktır. Köpeğinize tarz için giydirecek seniz pamuk olmasına özen göstermelisiniz.

Kıyafetlerin Boyutu Önemli Bir Detaydır

Köpek kıyafetleri çeşitlilik bakımından zengin bir pazara sahiptir. Bu yüzden kıyafet boyutunu seçmek oldukça kolay olmaktadır. Örneğin Dane, Mastiff gibi büyük ırka sahip bir köpeğiniz için bile kıyafet bulmakta asla zorlanmazsınız. Çok dar yada çok geniş olmayan seçimler yapmak dostunuzun hareket kabiliyetini kısıtlanmaması açısından oldukça önemlidir.

Bütçe Ayarlaması Yapmadan Alışverişe Çıkmayın

Köpek kıyafetleri hazırlıksız olarak yakalamak cebinizi bir hayli zorlayabilir. Bu durumda önceden bütçe hazırlamanız daha mantıklı olacaktır. Bütçenize bağlı olarak seçim yapmak daha doğru olacaktır.

Konforlu Seçimler Yapın

Konfor diğer adı ile rahatlık en önemli unsurdur. Köpeğinizin içinde rahat etmeyeceğini hissettiğiniz kıyafetleri asla satın almayın. Giyip çıkarmak açısından kolay kıyafetler seçmelisiniz. Mesela T-shirt giymeyi seviyorsa kazak giymesi için zorlamayın. Kıyafetlerdeki aksesuarların kaşınma veya alerjiye neden olmaması için dikkatli olun.

Emniyetli Seçimler Yapmalısınız

Köpekler küçük bebekler gibidir. Kıyafetlerindeki düğme ve aksesuar detaylarını koparmaya meyillidirler ve bunlar boğulmalara neden olabilir. Fermuarlı seçenekler hiç mantıklı değildir çünkü tüylerinin arada sıkışması muhtemel olacağından canı yanabilir.

Köpek Kıyafetlerinin Yararları

kopekkıyafetleriyararı

Köpek kıyafetleri seçerken yaşadığınız yerin iklim koşullarına  uygun olarak kıyafet seçmek yarar sağlayacaktır. Soğuk iklimi olan bir yerde yaşıyorsanız dostunuzu sıcak ve rahat tutacak kıyafetler seçmelisiniz.Hava sıcaksa ve yine kıyafet giydirmek istiyorsanız bir ince tişört veya eşarp yeterli olacaktır. Yağmurluk seçerken de karanlıkta belli olacak şekilde fosforlu veya arkasında şerit fosforu içeren yağmurluklar seçmelisiniz. Yukarıdaki püf noktalar ile dostunuza alış veriş yapmanın keyfini çıkarın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*