Köpeklerde Banyoda Yapılan Hatalar

Köpeklerde Banyoda Yapılan Hatalar

Banyo yapmak biz insanları dinlendirici özelliği vardır. Köpekler ise yaz aylarında sıcaktan birazcıkta olsa kurtulmak için sürekli, suya girerler. İnsanlar nasıl kuaföre gidiyorsa köpeklerinde kuaför ihtiyaçları olur. Bu ihtiyaçlar sahipleri tarafından karşılanır. Hem sahip açısından temizlik konusunda hemde tüylerin uzun olup dökülmesinden dolayı sağlık açısından önemlidir

Köpekler banyo yapmayı ne kadar severse sevsin dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Bu konuda dikkat ve özveri sahiplerine düşüyor. Eğer banyo yapımı sırasında dikkat edilmez ise sağlıkları ciddi açıdan olumsuz etkilenir.

Hiç kimse istemez sadık dostlarının hastalanıp acı çekmesini, bundan dolayı şimdi size sadık  dostlarımız hakkında banyoda yapılan hataları açıklayacağım.

Köpeklerde Banyoda Yapılan Yanlış Seçimler

Şimdi size köpeklerde banyoda yapılan yanlış seçimleri öce maddelendirip daha sonra açıklamalarını yapacağım. https://www.patibilgi.com/wp-content/uploads/2017/12/köpeklerde-banyoda-yapılan-hatalar.jpg

  • Yanlış sıcak su tercihi
  •  Yanlış şampuan tercihi
  •  Sadık dostumuzun kulağına su kaçırmak
  • Kurulamamak

Bunlar banyoda yapılan hatalardandır şimdi ise size bunların açıklamasını yapacağım.

Yanlış Sıcak Su Tercihi : Köpek bakımlarında en çok banyo zamanı hatalar yapılır. Suyun ayarlanamaması köpeğimizi banyodan korkmasına neden olabilir. Bundan dolayı su sıcaklığı orta olmalıdır. Bunları en kıymetlilerimiz bebeklerimiz olarak görelim bebeklerde nasıl sıcak su onların korkmasına ve yanmasına neden olacağı gibi köpeklerimiz içinde yanı durum geçerlidir. Soğuk olan su da onların hastalanıp grip olmasına neden olur. Bundan dolayı köpeklerde banyo zamanı suyun önemi yüksektir.

https://www.patibilgi.com/w

Yanlış Şampuan Tercihi : Köpeklerimizi onlar için uygun olarak üretilen şampuanları kullanınız. Şampuanı döktükten sonra bir kaç dakika masaj yapınız. Böylelikle banyo sonrası tüylerinin kabardığını göreceksiniz.

Sadık Dostumuzun Kulağına Su Kaçırmak: İnsanlarda olduğu gibi köpeklerde de banyo esnasında kulağa su kaçması sağlık sorunlarına neden olur. Bu yüzden banyo yaptırmadan önce gerekli önlemler alınmalıdır.

Kurulamak: Sadık dostumuzun banyodan çıktıktan sonra kesinlikle kurulanmalıdır. Bu sayede hastalanmamış ve tüylerinin kabarmış olduğunu görmüş olacağız.

köpekler hakkında bugün banyoda yapılan hataları size açıkladım. Sizde bu yapılan hastaları yapmamaya özen gösterirseniz oluşabilecek hastalıkları da önlemiş olursunuz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*